Vyberte si kvalitní pláštěnku díky které zůstanete v suchu

plastenka

Delší a náročnější turistické akce sebou přinášejí daleko spletitější problémy z dlouhodobého hlediska. Pokud se vaše výprava protáhne na několik dnů, tak by tomu mělo odpovídat i vaše vybavení uložené v kvalitním batohu. Během pochodu budete muset odolávat rozmaru počasí a snažit se co nejlépe chránit v odlišných klimatických podmínkách. V přílišném horku se nesmíte potit a vaše oblečení by mělo být obohaceno o funkci odvodu potu. Naopak při deštivém počasí vás ochrání pláštěnka. Stejně tak nezapomínejte, že i pláštěnka pro psa je součástí každé výbavy v případě, že ji s vámi absolvuje i váš mazlíček. Pejsek si zaslouží stejné pohodlí jako ostatní členové turistické akce. Dětské pláštěnky jsou taktéž neméně důležitým doplňkem. Nezapomínejte na dokonalou ochranu a raději všem zdravotním komplikacím předcházejte vhodně zvoleným oblečením.

Není pláštěnka jako pláštěnka

Na trhu se setkáte s několika produkty od méně kvalitních, až po značkové, které splňují požadované kritéria outdoorových výletů. Dětská pláštěnka, ale i dámská pláštěnka slouží nejen jako ochrana před povětrnostními vlivy, ale nabízejí další funkce pro ještě lepší komfort svého nositele. Především musí být voděodolné, skladné, lehké a variabilní. Nutno podotknout, že pláštěnka pro psa se prodává ve specializovaných prodejnách.

Rozdělení pláštěnek

Klasické vinylové pláštěnky jsou ve své podstatě absolutně neprodyšné a z turistického hlediska nejsou příliš vhodné. Člověk stoupající do horských oblastí s větší zátěží se začne více potit. Taktéž je zaznamenána malá životnost, i sebemenší průlez křovinami může být pro tento materiál doslova zničující. Jedinou nespornou výhodou je pořizovací cena, která se pohybuje kolem dvou set korun. Dětská pláštěnka by měla odpovídat těm nejpřísnějším kritériím stejně tak jako dámská pláštěnka, zde volte materiál nazývající se plastan. Tato pláštěnka je vyrobena ze 100% polyamidu s polyuretanovým zátěrem.

Jak vybírat pláštěnku

Pláštěnku si vždy zakupte o číslo větší, berte v úvahu, že jde o krycí vrstvu vašeho oblečení. Zkontrolujte si švy a před samotnou koupí se snažte odhalit jakýkoliv kaz materiálu, který by vás měl odradit od závěrečného pořízení. Taktéž zohledněte pro jaké účely a náročnost pláštěnku potřebujete a podle toho upravte požadovanou kvalitu materiálu.

V našem e-shopu najdete kvalitní outdoorové vybavení všech známých značek. Velký sortiment outdoorového a kempingového vybavení. Vybavení do přírody a do hor. Horolezectví, vodní sporty, cyklistika, každý správný outdoorista si najde to své.
Vybírejte z nabídky
13078
produktů
310
ověřených dodavatelů
Top akce a slevy na vybrané zboží
© Copyright 2018 - 2021 - 
Outdoorove.cz