Turistická dovolená po Asii: Srí Lanka (dříve Cejlon)

sri lanka hory dovolena

Uvažujete na o tom, kam se vydat na tak trochu netradiční dovolenou? Pakliže vás lákají exotické země, co tahle vyzkoušet ostrov čaje – Srí Lanku? Malebná krajina, teplé a stabilní počasí, příjemní lidé. To vše a jistě mnohem víc vás na Srí Lance zemi čeká.

Exotická dovolená v jihovýchodní Asii se dá zařídit také prostřednictvím last minute zájezdů. Do země zajišťují zájezdy všechny větší cestovní kanceláře případně ty, které se specializují na exotické země. Hledáte-li bydlení přes Booking.com, můžete si zajistit pobyt v špičkovém hotelu Bansei J, který leží na jihozápadním pobřeží. Právě jihozápad je ideální pro pobyty v letních měsících. Panují zde příjemné teploty, průměrně kolem 27 stupňů Celsia, s minimem srážek. Jako milovníky koupání a slunění vás jistě potěší zlatavě písčité pláže, které lemují celé pobřeží Hikkaduwy. Do hlavního města, které rovněž stojí za návštěvu, je to z hotelu zhruba 100 kilometrů.

Kouzlo města Colombo

Hlavní město Colombo vás jako turisty zaujme moderními budovami, které v posledních letech v metropoli vyrostly. Patří k nejvyšším budovám v Asii. Město má ale co nabídnout i těm z vás, kteří obdivují spíše historii. Najdete zde například bývalé britské pevnosti. Vzhledem k tomu, že Srí Lanka (dříve Cejlon) byla britským koloniálním územím, je zde mnoho pozůstatků typických budov ve stylu staré dobré Anglie.

Země buddhistických chrámů a čaje

Kromě Colomba máte možnost během dovolené navštívit i mnoho dalších zajímavých míst. Krom jiných třeba město Kandy, které je známé jako poslední sídlo kandyánských králů. Najdete tu mnoho starých buddhistických klášterů rozesetých doslova po celém městě.

Srí Lanka patří k nejvýznamnějším producentům černého čaje na světě. Při poznávání země si tak nenechte ujít návštěvu některé z plantáží, kde čaj roste. Ochutnávky kvalitního černého i zeleného čaje jsou samozřejmostí.

Dovolená na Srí Lance patří k nezapomenutelným. Dýchne na vás zcela jiná atmosféra, než na kterou jste zvyklí z Evropy. Díky last minute zájezdu vás ani nevyjde nijak zvlášť draho.

V našem e-shopu najdete kvalitní outdoorové vybavení všech známých značek. Velký sortiment outdoorového a kempingového vybavení. Vybavení do přírody a do hor. Horolezectví, vodní sporty, cyklistika, každý správný outdoorista si najde to své.
Vybírejte z nabídky
13078
produktů
310
ověřených dodavatelů
Top akce a slevy na vybrané zboží
© Copyright 2018 - 2021 - 
Outdoorove.cz