Samonafukovací karimatky pro pohodlné spaní v přírodě

samonafukovaci karimatky

V případě, že plánujete delší turistický výlet s noclehem v přírodě, tak je důležité vlastnit potřebné vybavení. Určitě jste si už zabalili pořádné trekkingové boty, velkou porci jídla a spací pytel. Na malou chvíli se zamyslete a přesvědčte se, že vám nic nechybí. Karimatka je nedílnou součástí každého kvalitního spánku. Jen tak načerpáte potřebnou energii do dalších výšlapů. Poslední trend poukazuje na jasného favorita, kterým je karimatka samonafukovací.

Hitem posledních let už nejsou klasické karimatky na cvičení, které si půjčujete od mámy nebo kamarádky, ale velice praktické samonafukovací karimatky. Jde o velmi užitečnou věc, pokud se chystáte spát venku. Budete překvapeni, jak dobře se na ní vyspíte, a nic vás druhý den nebude bolet. Zároveň jste také chráněni před chladem od země. Samotná karimatka ovšem pro spaní pod stanem nestačí. Je vhodné zkombinovat karimatku se spacákem.

Praktický a lehký pomocník co se vleze do každé krosny

I přesto, že vlastníte drahý stan, značkový spací pytel, tak bez řádné karimatky bude všechna snaha o příjemný spánek zmařena. Ani ten sebelepší spacák vám v žádném případě nezaručí požadovanou tepelnou izolaci. Investice do karimatky se tak stává důležitou součástí každého připraveného turisty. Pokud zrovna nejste na větší výdaj připraveni, tak se poohlédněte po slevě na karimatky. 

Tyto samonafukovací karimatky jsou minimalistické a lehké, aby se daly snadno přenášet. Ideální výška je mezi 2,5-3,8 cm. Tato výška tepelně naprosto dostačuje a navíc je váhově přijatelná. Váha samonafukovací karimatky se pohybuje přibližně od 650 -1200 g. Bez problémů lze sehnat karimatku i na vyšší postavy s délkou 198 cm. K dostání jsou také dámské karimatky, které jsou rozšířenější a zaručují větší komfort. Některé modely mají povrch se zvýšeným třením, které zabrání jak klouzání spacáku, tak i klouzání karimatky po stanu.

Materiál samonafukovacích karimatek

Kromě protiskluzového materiálu jsou tyto karimatky vyráběny z pěny s otevřenými póry, které jsou zabudované do voděodolného materiálu. Tato pěna zajistí, že se po otevření ventilu do karimatky začne nasávat vzduch. Na závěr se karimatka dofoukne a zavře se ventilek. Při vyfukování se opět otevře ventil a karimatka se sroluje. Dbejte na to, aby se do ventilku nedostaly nečistoty, které by jej ucpaly. Celá karimatka by byla k zahození. U některých karimatek je speciální mechanismus, který zabraňuje vniknutí nečistot. Také se pořádně podívejte, z jakého materiálu ventil je. Kovový je jistě odolnější proti mechanickému poškození, než např. klasický plastový.

U nás nakoupíte veškeré vybavení pro pobyt v přírodě. Mimo jiné také samonafukovací karimatky. Mezi nejkvalitnější karimatky patří  Therm-a-Rest Trail Litenebo a také Yate Extreme Lite 183/3,8. Tyto karimatky se hodí pro vodáky, turisty nebo horolezce, kterým poskytují pohodlí přes všechny čtyři období. Ceny se pohybují od 715- 4536 Kč a liší se dle rozměrů, značky a kvality použitého materiálu.

Bez karimatky ani ránu

Bez karimatky, co by izolační podložky, na příjemné nocování raději zapomeňte. Pokud jste turisty letními i zimními zároveň, tak budete potřebovat karimatky dvě. Jednu silnější a druhou skladnější a lehčí, jež je ideální pro teplejší noci. Samonafukovací karimatky představují samotný vrchol toho nejlepšího, co je momentálně na trhu k dostání. Jejich výroba spočívá v použití lehkého pěnového plastu s otevřenými póry. Jde o skloubení karimatky pěnové s nafukovací matrací. Samotné spoje má karimatka nafukovací svařené, a tím oba použité materiály tvoří jeden celek. Karimatka nafukovací se nesmí za žádných okolností nechat na přímém slunci nebo v zavřeném stanu a vždy je nutné ji několika „dofuky“ pomoct do požadovaného tvaru. Po každém použití otevřete ventil a nechte vzduch samovolně vyjít ven z karimatky. Výprodej je ideální možností jak ušetřit a pořídit si kvalitní produkt.

Dobrá karimatka je stejně důležitá jako dobrý spacák. Izoluje vás před chladem ze země a ležet na ní, je mnohem pohodlnější než spát se šiškou zarytou pod lopatku. Existuje mnoho druhů, od nejlehčích a nejtenčích alu-matek, přes pěnové podložky až po kvalitní samonafukovací karimatky.

V našem e-shopu najdete kvalitní outdoorové vybavení všech známých značek. Velký sortiment outdoorového a kempingového vybavení. Vybavení do přírody a do hor. Horolezectví, vodní sporty, cyklistika, každý správný outdoorista si najde to své.
Vybírejte z nabídky
13078
produktů
310
ověřených dodavatelů
Top akce a slevy na vybrané zboží
© Copyright 2018 - 2021 - 
Outdoorove.cz