Potápěčská maska – jakou vybrat a na co dávat pozor

potapecska maska

Zrak je jediným smyslem, který nám po potopení pod hladinu vodní plochy zůstane a který se postará o senzační zážitek z tamní fauny a flory. Potápěčská maska se tak stává nedílnou součástí potápěčské výbavy. Pod vodou totiž není nic slyšet a pouhý hmat by neukojil vaše potřeby. Výběr za žádných okolností neuspěchejte a vždy si řádně promyslete každý krok.

Potápěčská maska – jak ji nakupovat

Před každým nákupem potápěčské výbavy je dobré si nechat poradit od zkušeného potápěče. Jako začátečníkovi vám může uniknout spoustu důležitých sounáležitostí a navíc by vás vaše neznalost svedla k nákupu dražší potápěčské masky, pro kterou byste nakonec nenašli maximální využití. Nikdy se nenechte ovlivňovat moderními trendy, které spíše lákají k nákupu aktuálního zboží, které výrobci poslali do obchodních řetězců. Vždy nakupujte takovou potápěčskou výstroj, která vám vyhovuje a dokonale sedí na zkoušeném místě. Jednoduchým testem si můžete vyzkoušet, jestli vám potápěčská maska opravdu na obličeji sedí. Nasajte vzduch, zadržte dech a chvíli vyčkejte. Potápěčská maska by měla stále držet na obličeji a neměla by mít tendenci sklouzávat.

Potápěčské brýle nebo maska

Potápěčská maska není to samé jako brýle. Mnozí lidé žijí v představě, že ano. Rozdíl mezi těmito produkty je velice jednoduchý. Potápěčské brýle kryjí pouze oči a nos zůstává naprosto volný. Pro tento typ potápěčské výbavy se spíše rozhodují závodní plavci. Potápěčská maska překrývá i nos a tím je umožněno vyrovnávat tlak v potápěčské masce a i vytlačovat vodu.  Celá maska je většinou uchycena plastovým rámeček. Ty se dělají v různých barevných provedeních i v průhledném. Tento nedoporučujeme, protože v případě ztráty se jen těžko v modrých hlubinách hledá.

V našem e-shopu najdete kvalitní outdoorové vybavení všech známých značek. Velký sortiment outdoorového a kempingového vybavení. Vybavení do přírody a do hor. Horolezectví, vodní sporty, cyklistika, každý správný outdoorista si najde to své.
Vybírejte z nabídky
13078
produktů
310
ověřených dodavatelů
Top akce a slevy na vybrané zboží
© Copyright 2018 - 2021 - 
Outdoorove.cz