Lukostřelba – sport, který si zamilujete

lukostrelba sport

Rádi zkoušíte nové sporty? Pak pro vás máme jeden tip v podobě lukostřelby. Jde o sport, který má nesmírně bohatou tradici. Přesto si troufáme říct, že jej lze i v dnešní době zařadit mezi moderní sportovní činnosti.

Z historie lukostřelby

Střílení z luku, při němž se používají šípy s ostrým koncem, má skutečně dlouhou tradici. Už v dobách pravěku si tímto způsobem lidé sháněli potravu. Nešlo tedy v té době o sport, ale spíše o druh obživy. V dnešní době se lukostřelba vyvinula v atraktivní sportovní odvětví, které lze pravidelně vidět například na letních olympijských hrách.

Existuje přitom několik variant soutěží. Moderní lukostřelba spočívá ve střelbě na kruhové terče, které jsou od střelce umístěny až do vzdálenosti 90 metrů. Kromě toho je ale populární také tradiční lukostřelba, jinak též zvaná terénní, kdy se vlastně simuluje lov z dob minulých. Střílí se ale na umělé terče. U speciální 3D lukostřelby jsou například do prostředí rozmístěny figuríny zvířat, které strefujete z určitých pozic.

Nenáročný sport

Výhodou tohoto sportu je fakt, že na něj v rekreační fázi nepotřebujete žádnou extrémní fyzickou kondici, provozovat jej tak může skutečně každý z vás. Moderní luky jsou lehké a celkem snadno ovladatelné.

Pozitivní je i to, že nejde o nijak zvlášť drahý koníček. Celkem kvalitní luky a šípy vás vyjdou maximálně na pár tisíc korun, za pronájem sportoviště pak nezaplatíte víc než u většiny jiných sportů. Náčiní se dá pořídit i přes internet, kde najdete rekreační i profesionální varianty luků a šípů, terče a další doplňky.

Kde si zastřílet?

V České republice je až překvapivě velké množství moderních areálů, kde se dá lukostřelba provozovat. Najdete je v každém větším městě. Není tak problém si tento sport vyzkoušet a zjistit, zda vás chytne, nebo spíše zklame.

V našem e-shopu najdete kvalitní outdoorové vybavení všech známých značek. Velký sortiment outdoorového a kempingového vybavení. Vybavení do přírody a do hor. Horolezectví, vodní sporty, cyklistika, každý správný outdoorista si najde to své.
Vybírejte z nabídky
13078
produktů
310
ověřených dodavatelů
Top akce a slevy na vybrané zboží
© Copyright 2018 - 2021 - 
Outdoorove.cz