Kvalitní outdoorové boty nesmí chybět na žádné náročnější výpravě

outdoorove boty

Jakmile v obchodě sáhneme po špatně zvolené obuvi bez pečlivějšího výběru, tak si zaděláváme na vážnější problém, než se zprvu může zdát. Nevhodné boty nám dokážou z dlouho očekávané výpravy udělat doslova peklo, kdy se každý další krok stane noční můrou. Předejděte těmto neblahým komplikacím a věnujte následujícím řádkům trochu více pozornosti.

Kvalitní boty, kvalitní zážitek a pohodlí

Pánské outdoorové boty musejí splňovat úplně jiná kritéria než boty dětské. Ze všeobecného hlediska platí několik zásad, jimiž se při nákupu musíme řídit. Je velmi důležité jestli se naše výpravy ponesou v duchu občasných procházek se psem na okraj lesa kousek za město, nebo zda li se pokusíme o zdolání náročnějších horských oblastí. Čím horší terén, tím pevnější obuv si zakupte. Pánské turistické boty musí být kvalitnější, jelikož zde počítáme s větším zatížením v batohu. S tím souvisí i tužší podešev a mnohem výraznější vzorek podrážky. Pokud patříte mezi zkušenější outdoorové turisty, tak určitě sáhnete po lehčí obuvi a dáte přednost trekingovým pohorkám. Dámské outdoorové boty by neměly být příliš těžké, aby se po delším nošení nestaly spíše přítěží. Dětské outdoorové boty zase vybíráme s ohledem na dokonalou nepromokavost a přesně odhadnutou velikost.

Boty do náročnějšího terénu

Jakmile se vaše výlety stávají celodenní nebo i vícedenní záležitostí, tak svou pozornost zaměřte na pohorky, které nepropouštějí vodu. Zde je důležité, aby byl jazyk vcelku se svrškem boty.  V zimních podmínkách požadujeme dokonalou izolaci od mokra a zároveň i proti mrazu. Skvělým doplňkem jak do bot dámských, tak i bot dětských je vložka vystřižená z karimatky. Vždy si měňte ponožky po několika hodinách, jen tak předejdete pocitu mokra a chladu. Boty pánské můžete rovněž obohatit o skvělou výplň vytvořenou z karimatky.  Velice důležitým faktorem zajišťující komfort chodidla jsou kvalitní a teplé ponožky. Dokonale tlumí dokrok a snižují výskyt otlaků. Kvalitní outdoorové boty jsou nejdůležitější součástí každého výletu.

V našem e-shopu najdete kvalitní outdoorové vybavení všech známých značek. Velký sortiment outdoorového a kempingového vybavení. Vybavení do přírody a do hor. Horolezectví, vodní sporty, cyklistika, každý správný outdoorista si najde to své.
Vybírejte z nabídky
13078
produktů
310
ověřených dodavatelů
Top akce a slevy na vybrané zboží
© Copyright 2018 - 2021 - 
Outdoorove.cz