Koloběžka vs kolo - výhody a nevýhody obou

kolobezka vs kolo

Určitě se při pohledu na dětskou koloběžku nostalgicky rozpomenete na své mládí, kdy jste brázdili ulice za veselého pokřikování. Nenechte si tyto vzpomínky pouze pro sebe a zkuste se opětovně vrátit do dětských let. Moderní doba stále častěji nahlíží do minulosti a vytahuje jeden triumf za druhým. Dětská koloběžka se nyní může stát tou pravou dospěláckou a vy se můžete opětovně navrátit do minulosti, nebo si vynahradit, co jste jako malý zameškali. Na trhu se objevuje dokonce i elektrická koloběžka, nebo koloběžka motorová. Záleží pouze na vašich individuálních požadavcích a přání. Pojďme se společně podívat na výhody koloběžky oproti třeba jízdnímu kolu.

Koloběžka a její výhody

Koloběžky mají pro své majitele spoustu nepostradatelných výhod. Nejenže si protáhnete své tělo, ale nevyžaduje téměř žádnou údržbu. Na zimu ji schováte do sklepa či na půdu a na začátku sezóny ji jen oprášíte a můžete vyrazit. Jednou do roka si seřídíte brzdy a tím to celé končí. Koloběžka je většinou skládací a nezabírá příliš místa, tedy pokud nejde zrovna o motorovou koloběžku. Na trhu se objevuje i elektrická koloběžka, která svému uživateli usnadňuje pohyb například do kopce či s nákupem na zádech. Jde o ideální prostředek pro starší lidi v rámci efektivní rehabilitace.

Koloběžka vs kolo

Koloběžka má mnohem jednodušší mechanismus. Nespadne vám řetěz, ani se nerozbije přehazovačka. Nemusíte tedy vynakládat tolik úsilí na její údržbu. Dokonce se jezdí lépe i do kopce, tedy pokud vám neříká pane motorová koloběžka. Navíc je bezpečnější, jelikož pád s koloběžky je méně drastický, než z jízdního kola. To neznamená, že byste měli opomíjet přilbu a ochranné pomůcky. Zdraví je vždy na prvním místě. Koloběžka je o 30% pomalejší než kolo, ale za to vydáte o 50% více energie. Je to perfektní dopravní prostředek do města. Dorazíte do práce, složíte a je po starostech. Takže není to jen dětská koloběžka, která se na trhu objevuje.

V našem e-shopu najdete kvalitní outdoorové vybavení všech známých značek. Velký sortiment outdoorového a kempingového vybavení. Vybavení do přírody a do hor. Horolezectví, vodní sporty, cyklistika, každý správný outdoorista si najde to své.
Vybírejte z nabídky
13078
produktů
310
ověřených dodavatelů
Top akce a slevy na vybrané zboží
© Copyright 2018 - 2021 - 
Outdoorove.cz