Logo Logo
Skialpinismus, vše co potřebujete do výbavy pro svobodu pohybu v horách
  • 17.01.2020
  • Skialpové lyže, skialpové vázání, skialpová obuv, batohy skialp
skialpinismus

 

Pod pojmem skialpinismus si můžete představit volný pohyb na lyžích v neupraveném horském terénu. K tomuto adrenalinovému koníčku či sportu je nutné mít speciální výbavu umožňující např. stoupání do kopce. To je možné díky speciálnímu vázání a pásům nalepeným na skluznici. 

Skialipinismus se dělí na tradiční nebo závodní. Tradiční skialpinismus je většinou pohyb na lyžích, ale také bez a jeho fanoušci vyhledávají velmi strmé kopce a sjezdy. Závodní skialpinismus již probíhá dle určitých pravidel a na předem vyznačených trasách.

Skialpové lyže

Nedovedete si zimu pořádně ani představit bez brázdění sjezdovek? Široké skialpové lyže jsou bez debat základním kamenem vaší výbavy pro zimní sporty. Pokud si chcete lyžování opravdu maximálně vychutnat, kvalitní lyže jsou naprostá nutnost. 

Skialpové vázání

Vázání skialp je nedílnou součástí vaší lyžařské výbavy. Skialpové vázání vám umožní snadno stoupat do kopce, a stejně dobře se vám osvědčí i při samotném sjezdu. Kvalitní vázání zaručeně posune vaše lyžařské aktivity na zcela novou úroveň.

Skialpová obuv

Kvalitní a praktické skialpové boty vám dobře poslouží při skitouringu. Při delších vysokohorských túrách je zapotřebí obuvi, která dokonale ochrání vaši nohu bez sebemenší ztráty na pohodlnosti. Žádoucí je také maximální svoboda pohybu. 

Batohy skialp

Skialp batoh je zcela nepostradatelnou součástí vaší zimní sportovní výbavy. Kvalitní a praktický skialp batoh skvěle využijete během lyžařských aktivit nebo také například jen při horské turistice.