Logo Logo
Bez kvalitního nože do přírody se neobejdete
  • 19.02.2020
  • gravitační nůž, lovecký nůž, armádní nůž, nůž Rambo

noze do prirodyOutdoor nůž by měl patřit k základnímu vybavení každého outdoorového turisty. Podle situace a rozsahu výletu si vybereme takový, který bude s ohledem na danou příležitost nejvíce vyhovující. Samozřejmě musíme zohlednit i typ výletu. Určitě si sebou vezmeme úplně jiný nůž na ryby, než tomu bude například u sběru malin v přilehlém lese, ale pojďme to vzít trošku ze širšího pohledu a povězme si, jak si takový správný lovecký nůž vybrat. Určitě si říkáte, že můj nůž by měl zdolat veškeré záludnosti přírodní scenérie a přesně tak tomu i je ve skutečnosti.

Nože podle velikosti

Největší oblibě se těší zavírací nože, ale pokud máte alespoň nepatrnou zkušenost s opravdovým tábořením v přírodě, tak nám dáte za pravdu, že s takovým švýcarákem to daleko nedotáhnete. Gravitační nůž je v tomto případě taktéž postradatelný, zde je zapotřebí kvalitní produkt v pomyslném formátu nůž Rambo, který vznikl ze stejnojmenného hollywoodského filmu. V přírodě se musí počítat se vším. Představte si, že se zraní váš kamarád a vy budete potřebovat osekat nějaké větve ke zkonstruování prozatímních nosítek. Gravitační nůž by vám v takovém případě moc nepomohl. Zde je lepší se zaměřit na lovecký nůž typu boviják a další.

Nůž Rambo je jen rekvizitou

Nůž Rambo má svou sběratelskou hodnotu a krásně se bude vyjímat zavěšený nad krbem. Do přírody si pořiďte armádní nůž, či obdobný lovecký nůž, na který se můžete v krizových situacích spolehnout. Vyvarujte se rukojeti s vykrojením pro prsty a nýtovaným spojům. Není nad uchopení za hladkou oválnou rukojeť, která je u dlaně malinko silnější. Nůž bývá často vybaven vybaven záštitou, která brání tomu, aby mi po zabodnutí nesjela ruka na čepel. Při výběru nože buďte pečliví a přistupujte k tomu, jako by vám šlo o život.